postare ziua hepatitei 2024 01 2048x2048 1

Ziua Mondială de luptă împotriva hepatitei

28 iulie, Ziua Mondială de luptă împotriva hepatitei este dedicată sănătății publice și este marcată în fiecare an pentru a crește gradul de conștientizare cu privire la hepatită, un grup de boli infecțioase care atacă ficatul și afectează oamenii de pe tot globul.

• 1,3 milioane de oameni își pierd viața din cauza hepatitei, în fiecare an – și numărul deceselor este în creștere.
  • Hepatita este acum cel mai mortal virus din lume, după COVID-19.
  • Există peste 2 milioane de cazuri noi de hepatită în fiecare an.
  • Peste 300 de milioane de oameni trăiesc cu hepatită.
  • Hepatita este principala cauză a cancerului hepatic.

Cu prilejul Zilei Mondiale de luptă împotriva hepatitei, în cadrul Spitalului Sf. Constantin dorim să sprijinim efortul de luptă împotriva hepatitei virale, motiv pentru care vă punem la dispoziţie un pachet de analize medicale cu 20% reducere în vederea evaluării funcţiei ficatului şi screeningului hepatitei virale B/C. Ne bucurăm că și în acest an putem oferi pacienților noștri, pachetul de analize medicale dedicat sănătății ficatului ce include:
– Hemoleucogramă
– TGO
– TGP
– Gamma GT
– Fosfatază alcalină
– Bilirubina totală
– Bilirubina directă
– Anticorpi HCV (screening) test rapid
– Antigen HBs (screening).

!Prețul pachetului promoțional este 190 lei. Pentru fiecare pachet de analize efectuat, partenerul nostru ROPHARMA vă oferă CADOU o cutie de HEPAZEN.

HEPAZEN ropharma 300x194 1

Campania este valabilă în perioada 29 iulie 2024 – 30 septembrie 2024.

Informații și programări:
 Spitalul Sf. Constantin